Verslas į pagalbą Šiaulių studentams

2013-06-20

Darbdaviai dažnai skundžiasi, kad studentai neturi praktinių darbinių įgūdžių. Bendrovei „Personalo valdymo sistemos“ ir personalo vadovų klubui kilo mintis prisidėti prie studentų praktinio ugdymo. Taip gimė projektas „Profesinė savanorystė“, kurio baigiamoji konferencija įvyko trečiadienį.

„Profesinės savanorystės“ projektas – unikali galimybė susipažinti su Šiaulių miesto lietuviško ir užsienio kapitalo įmonėmis ir personalo valdymo ypatumais. Kiekvienas specialistas pasirinko temą, kuri glaudžiai susijusi su įmone. Užsiėmimai vyko septyniose kompanijose. Personalo vadovai dirbo su studentais savo darbo vietose. Tai leido dalyviams prisiliesti prie tiesioginio darbo ir pajusti įmonės filosofiją.

Paviešinus informaciją apie projektą, didelio studentų antplūdžio nebuvo. Pasak bendrovės „Personalo valdymo sistemos“ vadovės Sonatos Jasėnaitės, priežastis gali būti ta, kad toks projektas – naujovė.

Bet pašnekovė įžvelgia ir pliusų, nes norą dalyvauti pareiškė tik tie, kurie yra aktyvūs, tikrai nori augti profesine prasme ir rimtai galvoja apie savo darbinės karjeros startą.

„Mums pavyko atsirinkti pačius smalsiausius studentus, kurių aktyvumas ir imlumas labai džiugina“, – teigė. S. Jasėnaitė.

Personalo vadovų klubo nariai noriai dalyvavo projekte ir įžvelgė abipusę naudą. Daugumai tai buvo išbandymas, nes išmanyti ir dirbti savo darbą yra paprasčiau, nei teisingai perteikti turimas žinias kitiems.

Personalo specialistai pirmieji susiduria su darbuotojų paieška ir atranka ir puikiai žino, kokių žinių ir kompetencijų trūksta jaunimui.

„Pagal tai ir sukūrėme projekto programą, kuri apima pagrindines personalo valdymo sritis: personalo dokumentacija, IT personalo programos, vidinė karjera, mentorystė, darbuotojų kompetencijų ugdymas, įmonės struktūra, mikroklimato ir kultūros formavimas, įmonės socialinė atsakomybė, skatinimo priemonės“, – vardijo S. Jasėnaitė.

Dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti kaip įmonėse taikoma Hay balų atlyginimo sistema ir diegiamas LEAN.

Sėkmingas projekto įgyvendinimas paskatino veikti toliau. „Personalo valdymo sistemų“ suburti specialistų klubai nuo rudens planuoja aktyviai įsijungti į socialinę veiklą. Buhalterių klubas padės tobulėti ekonomikos/finansų studentams, o vadovų klubas taps mentoriais ugdant vadovus – lyderius.

Šaltinis: www.etaplius.lt